Weelde 7/01

Mouscron 28/01

Gent 17 & 18 /02

Genk 3/03

Antwerpen 21/04

Bonheiden 28/04

Wieze 19/05

Lommel 2/06

Brabant Cup 4/08

Meierijshow 5/08

Benelux Winner 9/08

Specialties WDS 10/08

WDS Amsterdam 2018

Mechelen 26/08

Bonheiden TRC 23/09

La Louviere 6/10

Leuven 28/10

Kortrijk 17&18/11

Brussels Dog Show 9 december 2018 CAC - CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr Marabotto Marco (Italy)

 

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. BOS Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys ( Belgium )

 

Openklas /  Open class

1. U. / Ex. CAC-CACIB Phenix Mel. Lamleh From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne ( Belgium )

2. U. / Ex. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Wanted Nice Dogs Fuzu lamleh / Annick De Wit ( Belgium )

 

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Candu's California Dream / H. Schrijver ( Netherlands )

2. U. / Ex. Layoly Glowing Embers / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Talisman Tibeta Beatrix Star / L. Huis ( Netherlands )

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Jomo-tara From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne ( Belgium )

 


Brussels Trophy 8 december 2018 CAC - CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Johan Wulteputte (B.)

 

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Rikkert Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC-CACIB + BOS Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

 

Teven / Bitches

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB + 2de best in groep 9 Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Amogasiddhi Preyasi / Goyvaerts Nancy ( Belgium )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Talisman Tibeta Beatrix Star / L. Huis ( Netherlands )

 


Kortrijk Benelux winner 18/11/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mevr. CANNON Yvonne (Iere.)

 

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Rikkert Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC-CACIB + BOS Tibbetell's Baily Af Nouga-Casper / Tell Veronika (Sweden )

2. U. / Ex. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

3. U. / Ex. Nedong Lamleh Tibet De Ling Dechen / Cholet Delesaut Nicole ( France )

4. ZG. / VG. Pitou du Comble de Bonheur / De Groote Silke ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res.CACIB+ Res.CAC Incalux Perchance To Dream About Kutula / Stuchbury Claire V

2. U. / Ex. Phenix Mel. Lamleh From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne ( Belgium )

 

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Candu's California Dream / H. Schrijver ( Netherlands )

2. U. / Ex. Layoly Glowing Embers / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Tibbetell's Binca Af Nouga-Casper / Tell Veronika (Sweden )

2. U. / Ex. Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran in Show + BOB Jomo-tara From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne ( Belgium )

Top


 

Kortrijk Eurodogshow 17/11/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mevr. CANNON Yvonne (Iere.)

 

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best junior + BOS Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys ( Belgium )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CAC-Res.CACIB Nedong Lamleh Tibet De Ling Dechen / Cholet Delesaut Nicole ( France )

2. U. / Ex. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

3. U. / Ex. Tibbetell's Baily Af Nouga-Casper / Tell Veronika (Sweden )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Incalux Perchance To Dream About Kutula / Stuchbury Claire ( Untied Kingdom )

 

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Layoly Glowing Embers / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res.CACIB+ Res.CAC Tibbetell's Binca Af Nouga-Casper / Tell Veronika (Sweden )

2. U. / Ex. Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

Top


 

 

Leuven 28/10/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Stefanescu Cristian (Romania)

 

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys ( Belgium )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CAC-Res.CACIB Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Mainhattan Beauties Of Tibet Bo-Dhi / Jungblut, Eliane ( Luxemburg )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOS LHA-KHANG Samsara Mi-ka / Roy, Brigitte ( Switzerland )

2. U. / Ex. Marley Sangpo Von Shan Changbai / Schönrock, Regina ( Germany )

 

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Candu's California Dream / H. Schrijver ( Netherlands )

2. U. / Ex. Srinagar Danda Hiya Li-na Miu / Jungblut, Eliane ( Luxemburg )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB + 2de best in groep Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Amogasiddhi Preyasi / Goyvaerts Nancy ( Belgium )

2. U. / Ex. Fabulous Teddy's O'll You Need Is Love / Roy, Brigitte ( Switzerland )

Top


 

La Louviere Wallonia Dog Show 6/10/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr ALEKSOSKI Mile (MK)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Best Minor Puppy Best Minor puppy is Show Ti La Shu Viva las Vegas / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys ( Belgium )

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Shadeacre Handsome Guy / Gieraerts Thierry

 

Teven / Bitches

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CAC-Res.CACIB Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

2. U. / Ex. Queen Lily of my Dreams D’Gaba Skyel Ba / Marleen De Winter

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB + Best in groep + Best in Show Ti La Shu Broadway Babe / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

Top


 

Bonheiden Clubshow met CAC v/d De Tibetaanse  Rassenclub van België 23 / 09 / 2018

Keurmeester / Judge: Mrs. Stephanie Walsh (Irl.)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Olly of the Cuddle Corner / Edy De Nijs ( Netherlands )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. Zg. / Vg. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. Zg. / Vg. Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine ( Belgium )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex.CAC+BOB+ Best in Show Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange ( Belgium )

2. U. / Ex. Res. CAC Wanted Nice Dogs Fuzu lamleh / Annick De Wit ( Belgium )

3. Zg. / Vg. Ti La Shu Believe In Your Dreams / HJJM van Lisdonk ( Netherlands )

 

Teven / Bitches

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy Tilashu Regalia To-jo's Flaming Hot / Vandorpe, Nadine ( Belgium )

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior + BOS Candu's California Dream / H. Schrijver ( Netherlands )

2. U. / Ex. Q Secret Love Porsche / Vandorpe, Nadine ( Belgium )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

2. Zg. / Vg. Tibbetell's Bella af Nouga-Casper / Dubois -Thora Remy en Liesbet ( Belgium )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res. CAC Amogasiddhi Preyasi / Goyvaerts Nancy ( Belgium )

2. U. / Ex. Amogasiddhi  Pawprints  To  Nina / J. Jochems ( Netherlands )

Top


 

Romboutscup Mechelen 26/08/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr Jos De Cuyper (Belgium)

Reuen / Dogs

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy + 2th best puppy in Show Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys ( Belgium )

Tussenklas /  Intermediate class

G. / G. Pitou du Comble de Bonheur / De Groote Silke ( Belgium )

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB + 2 de best in Groep Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine ( Belgium )

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB LHA-KHANG Samsara Mi-ka / Roy, Brigitte ( Switzerland )

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Horkhang / Alexandra, Marckx ( Belgium )

Teven / Bitches

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Tilashu Regalia To-jo's Flaming Hot / Vandorpe, Nadine ( Belgium )

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Candu's California Dream / H. Schrijver ( Netherlands )

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

Openklas / Open class

1. U. / Ex.  Fabulous Teddy's O'll You Need Is Love / Roy, Brigitte ( Switzerland )

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC + CACIB+BOS Fabulous Teddy'S Lucy In The Sky / Roy, Brigitte ( Switzerland )

3th best koppel in Show Lha-Khang Samsara Mi-ka + Fabulous Teddy'S Lucy In The Sky /Roy, Brigitte ( Switzerland )

Top


 

World Dog Show Amsterdam 12/08/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr Pichard Laurent (Switzerland )

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Best Minor Puppy Perfect Sweet Dream Pandas Legacy / Dumcius, Linas ( Norway )

2. VB./VP. Aylari's Beautiful Blue Lamleh / Møksvold, Hjørdis ( Lithuania )

3. VB./VP. Pet Pursuit Griffin To Mazar's Sharif / Timonen, Jenna ( Finland )

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Waterley Celtic Prince With Islantic Taf / Hargreaves, Janis ( Untied Kingdom )

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Mo Shu Varcas / Klement, Daniela ( Germany )

2. U. / Ex. Dhoki Apsos Jackpot Jah-zar / Brunell, Maria ( Norway )

3. U. / Ex. Pinrow Gold Fortune / Albrigtsen, Gunilla ( Sweden )

4. U. / Ex. Shadeacre Havin' A Ball / Gisslén, Markus ( Sweden )

U. / Ex. Litomada's Hjam-pa / Syvertsen, Lill ( Norway )

U. / Ex. Om Yami Batu Khan / Künzel, Peter ( Germany )

U. / Ex. Pet Pursuit Finspiration / Timonen, Jenna ( Finland )

Zg. / Vg. Rogell's Victory-player / Williksen, Monicac

Abs. / Afw.  Mo Shu Vishnu / Terhaar, Christian ( Germany )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Ti La Shu Hall Of Fame / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

2. U. / Ex. Ti La Shu Heart Of Magic Sampo / Gierkena, Ingrida ( Latvia )

3. U. / Ex. Pet Pursuit Earth Will Shake / Partanen, Mari ( Finland )

4. Zg. / Vg. Aylari's Abhayan Ravi Lamleh / Koster, Thea ( Netherlands )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res. CAC + Res. CACIB Pindaros Jive Talkin / Rinne, Riitta ( Finland )

2. U. / Ex. Layoli Dazzled By Smoke / Fenton Anita ( Untied Kingdom )

3. U. / Ex. Ti La Shu Magic Magia Orientu / Shnaps, Beverley ( Switzerland )

4. U. / Ex. Araki Tickle My Tiger / Bridges, Andrew ( Untied Kingdom )

Zg. / Vg. Alilah Gerome Of Darkness / Holodňák Bláhová, Barbora ( Czech Republic )

Zg. / Vg. Ca-Ma-Mo's Jess / Casparson Andersson, Marina ( Sweden )

Zg. / Vg. Sumanshu Pole Position / Syvertsen, Lill ( Norway )

Abs. / Afw.  Talisman Tibeta Budda / O'Connor, Elise ( Untied Kingdom )

Abs. / Afw.  Smoke N'mirrors By Khados / O'Connor, Elise ( Untied Kingdom )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOB + 4th Best in Group Falamandus Remastered Edition / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

2. U. / Ex. Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

3. U. / Ex. Chambanya U-Tshu Lamleh / Froberg, Janette ( Finland )

4. U. / Ex. Pindaros Oh Lord It's Hard To Be Humble / Ingman, Emilia ( Finland )

U. / Ex. Kuai Le Gous Ab Fab Prince Aliste / Jarnesand, Jeanette ( Sweden )

U. / Ex. Pindaros Jammin / Saltbacka, Tiina ( Finland )

U. / Ex. Ti La Shu California Dream / Macijauskaite, Lauryna ( Lituania )

U. / Ex. Wanted Nice Dog'S Fuzu Lamleh / De Wit, Annick ( Belgium )

Zg. / Vg. Gedariah Angel Djomo Gangkar / Hrdinova, Dagmar ( Czech Republic )

Zg. / Vg. Han-nu Tashi Von Lhaschu / Nikoleiski, Sabine ( Germany )

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Khyi-Mi Bod-Ja Lamleh / Adamek, Martina + Milan ( Slovakia )

2. U. / Ex. Mo Shu Jinpa Semnyi / Setzen, Verena ( Germany )

3. U. / Ex. Drong-Lamleh Of Wamil Ajendra / Cuvillier-lequain, Sylvain ( France )

4. U. / Ex. Cool Jazz Spirit Of Happiness / Van Bommel, Bianca ( Netherlands )

U. / Ex. Charan-jit Kuo Yarlung Namtso / Lind, Ellen ( Norway )

U. / Ex.  Dawa's Tie 'N' Tail-lamleh / Niclasen, Louise Meinert ( Denmark )

 

Teven / Bitches

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Aylari's Beautiful Bitten Lamleh / Møksvold, Hjørdis ( Norway )

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy Surya Sengge / Keulers, Petra ( Netherlands )

2. VB./VP. Vip Collection Glitary Tangirra Anargat / Kidyashova, Irina ( Russia )

3. VB./VP. Nam Tso Ni-ma M Maha-Tara Lamleh / Studer, Armin ( Switzerland )

4. VB./VP. Sanchara Passionfruit / Bridges, Andrew ( Untied Kingdom )

VB./VP. Tilashu Regalia To-jo's Flaming Hot / Vandorpe, Nadine ( Belgium )

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Pet Pursuit Fine-I-Shine / Timonen, Jenna ( Finland )

2. U. / Ex. Chambanya Extremely Attractive / Froberg, Janette ( Finland )

3. U. / Ex. Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte - Descamps, Jan Solange ( Belgium )

4. U. / Ex. Tilashu Regaila Tigerpaw Angel / Collinson, Stephen ( Untied Kingdom )

U. / Ex. Araki Phantasy Yankee Luva / Wilson, Sally ( Untied Kingdom )

U. / Ex. Araki Kaught’u Again / Rose-Dawson, Chantelle ( Untied Kingdom )

U. / Ex. Dhoki Apsos Just A Foxy Lady / Brunell, Maria ( Norway )

U. / Ex. Drumbathie Diamond For Me / Smeall, Rosemary ( Untied Kingdom )

U. / Ex. Eye Catcher Zippy / Bovendeerd, Huub ( Netherlands )

U. / Ex. Karma Khyi-Mi Lamleh Hoksa Rex / Adamek, Martina + Milan ( Slovakia )

U. / Ex. Quidditch A Touch Of Sass / Hadlow, Emily ( Untied Kingdom )

U. / Ex. Rogell's Angeliqa / Lind, Ellen ( Norway )

Zg. / Vg. Awazidha's Havana Moon / Jensen, Marianne Leth ( Denmark )

Zg. / Vg. Nam Tso Ni-ma L La-Khyi-ma Nyima Lamleh / Studer, Marie-Luise ( Switzerland )

Zg. / Vg. Ti La Shu Regalia Magic Tiger Paw / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

Zg. / Vg. Scapegrace Everglow / Andreasson, Anna-karin( Sweden )

Zg. / Vg. Routenburn Got It Flaunt It / Low, Wendy ( Untied Kingdom )

Abs. / Afw. Araki Wot Jjusta Black With Alamiks / Carter, Alan ( Untied Kingdom )

Abs. / Afw. Larissa Ben Mazar-i-sharif / Hordijk, Jos ( Netherlands )

Abs. / Afw. Tunmark's Shiwa-shing Dong-lamleh / Morvik, Norunn Jakobsen ( Norway )

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CAC + Res. CACIB Ti La Shu Hot New Spice / Collinson, Stephen ( Untied Kingdom )

2. U. / Ex. Dhoki Apsos Illusion Of A Dream / Brunell, Maria ( Norway )

3. U. / Ex. Aylari's Aditi A-wa Lamleh / Møksvold, Hjørdis ( Norway )

4. U. / Ex. Khyibrang Queen Of The Straits / Honey, Jacqueline ( Untied Kingdom )

Zg. / Vg. Pet Pursuit Emerald Skies / Timonen, Jenna ( Finland )

Zg. / Vg. Queen Anju Bumo Spirit Of Happiness / Hirsch, Martin ( Austria )

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Ti La Shu Everlasting Magic Moment / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

2. U. / Ex. Litomada's Gk's Free / Adamek, Martina + Milan ( Slovakia )

3. U. / Ex. U-ma Od Vilzonky / Macenskiene, Dalia Raimonda ( Lithuania )

4. U. / Ex. Sumanshu Dark And Delightfull / Keulers, Petra ( Netherlands )

U. / Ex. Litomada'S D'Ange / Kise, Nita ( Norway )

U. / Ex. Pindaros Perfect Symphony / Sankelo, Petra ( Finland )

U. / Ex. Kyhibrang St Carmens Rose / Honey, Jacqueline ( Untied Kingdom )

Zg. / Vg. Mo-shu Tha-gi / Danninger, Ulrike ( Austria )

Zg. / Vg. Qabala Forbidden Fruit For Routenburn / Low, Wendy ( Untied Kingdom )

Zg. / Vg. Young And Beautiful Zippy / Kruithof, Annemieke ( Netherlands )

Abs. / Afw. Mo Shu Prana / Rose, Beatrix ( Germany )

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC + CACIB + BOS Grace Kelly From Taste Of Ambrosia / Kotlar, Robert ( Hungary )

2. U. / Ex. Falamandus Take Me To Tiffany’s / Hakamo, Tanja ( Finland )

3. U. / Ex. Waterley Worththewait / Gisslén, Markus ( Sweden )

4. U. / Ex. Ti La Shu Starlight Express / Rauhut, Sabine Katja ( Germany )

U. / Ex. Amogasiddhi Nyima Gawa / Nies, Christel ( Belgium )

U. / Ex. Amox Fantastic Me / Myötyri-ulmanen, Jaana ( Finland )

U. / Ex. Dhoki Apsos Evita Peron / Brunell, Maria ( Norway )

U. / Ex. Mo Shu Shambhala / Rose, Beatrix ( Germany )

U. / Ex. Sem Zangbo's Amour De Chanel / Casparson Andersson, Marina ( Sweden )

U. / Ex. Wanted Nice Dog's Hailey Lamleh / Møksvold, Hjørdis ( Norway )

Zg. / Vg. Kailas Sherpa Indramila / Martinet, Didier ( France )

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Falamandus Out To Kick You / Brunell, Maria ( Norway )

2. U. / Ex. Pindaros I Want U Around / Saltbacka, Tiina ( Finland )

3. U. / Ex. Jomo-tara From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne ( Belgium )

4. U. / Ex. Chambanya Is Cutie Pie / Froberg, Janette ( Finland )

U. / Ex. Caesar's Ce-luuh-naah Made Of Dog's Wisdom / Künzel, Peter ( Germany )

U. / Ex. Khyi-mi Bhagya Lamleh / Zacpal, Martin ( Czech Republic )

U. / Ex.  Pindaros Heavenly Me / Hinkkanen, Riikka ( Finland )

U. / Ex. Scapegrace Excellent Choice / Andreasson, Anna-karin ( Sweden )

Top


 

SPECIALTIES WDS Amsterdam 10/08/2018 CAC Show

Keurmeester / Judge: Mw. Klucniece Vija (Latvia)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Aylari's Beautiful Blue Lamleh / Møksvold, Hjørdis

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Waterley Celtic Prince With Islantic Taf / Hargreaves, Janis

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. RES. CAC Pet Pursuit Finspiration / Timonen, Jenna

2. U. / Ex. Dhoki Apsos Jackpot Jah-zar / Brunell, Maria

3. U. / Ex. Shadeacre Havin' A Ball / Gisslén, Markus

4. U. / Ex. Pinrow Gold Fortune / Albrigtsen, Gunilla

Zg. / Vg. Rogell's Victory-player / Williksen, Monica

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Ti La Shu Hall Of Fame / Rauhut, Sabine Katja

2. U. / Ex. Ti La Shu Heart Of Magic Sampo / Gierkena, Ingrida

3. U. / Ex. Pet Pursuit Earth Will Shake / Partanen, Mari

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CAC + BOS Ca-Ma-Mo's Jess / Casparson Andersson, Marina

2. U. / Ex. Pindaros Jive Talkin / Rinne, Riitta

3. U. / Ex. Araki Tickle My Tige / Bridges, Andrew

4. Zg. / Vg. Ti La Shu Magic Magia Orientu / Shnaps, Beverley

Zg. / Vg. Sumanshu Pole Position / Syvertsen, Lill

Zg. / Vg. Talisman Tibeta Budda / O'Connor, Elise

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Chambanya U-Tshu Lamleh / Froberg, Janette

2. U. / Ex. Kuai Le Gous Ab Fab Prince Aliste / Jarnesand, Jeanette

3. U. / Ex. Pindaros Oh Lord It's Hard To Be Humble / Ingman, Emilia

4. U. / Ex. Pindaros Jammin / Saltbacka, Tiina

U. / Ex. Ti La Shu California Dream / Macijauskaite, Lauryna

Zg. / Vg. Han-nu Tashi Von Lhaschu / Nikoleiski, Sabine

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex.Charan-jit Kuo Yarlung Namtso / Lind, Ellen

2. U. / Ex. Khyi-Mi Bod-Ja Lamleh / Adamek, Martina + Milan

 

Teven / Bitches

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Best Minor Puppy Aylari's Beautiful Bitten Lamleh / Møksvold, Hjørdis

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy Vip Collection Glitary Tangirra Anargat / Kidyashova, Irina

2. VB./VP. Sanchara Passionfruit / Bridges, Andrew

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Chambanya Extremely Attractive / Froberg, Janette

2. U. / Ex. Araki Phantasy Yankee Luva / Wilson, Sally

3. U. / Ex. Eye Catcher Zippy / Bovendeerd, Huub

4. U. / Ex. Karma Khyi-Mi Lamleh Hoksa Rex / Adamek, Martina + Milan

U. / Ex. Scapegrace Everglow / Andreasson, Anna-karin

U. / Ex. Araki Kaught’u Again / Rose-Dawson, Chantelle

U. / Ex. Routenburn Got It Flaunt It / Low, Wendy

Zg. / Vg. Pet Pursuit Fine-I-Shine / Timonen, Jenna

Zg. / Vg. Quidditch A Touch Of Sass / Hadlow, Emily

Zg. / Vg. Rogell's Angeliqa / Lind, Ellen

G. / G. Dhoki Apsos Just A Foxy Lady / Brunell, Maria

Abs. / Afw. Ti La Shu Regalia Magic Tiger Paw / Rauhut, Sabine Katja

Abs. / Afw. Drumbathie Diamond For Me / Smeall, Rosemary

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC + BOB Ti La Shu Hot New Spice / Collinson, Stephen

2. U. / Ex. Khyibrang Queen Of The Straits / Honey, Jacqueline

3. U. / Ex. Dhoki Apsos Illusion Of A Dream / Brunell, Maria

4. U. / Ex. Aylari's Aditi A-wa Lamleh / Møksvold, Hjørdis

Zg. / Vg. Pet Pursuit Emerald Skies / Timonen, Jenna

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Pindaros Perfect Symphony / Sankelo, Petra

2. U. / Ex. Kyhibrang St Carmens Rose / Honey, Jacqueline

3. U. / Ex. Young And Beautiful Zippy / Kruithof, Annemieke

4. U. / Ex. Qabala Forbidden Fruit For Routenburn / Low, Wendy

Zg. / Vg.  Litomada'S D'Ange / Kise, Nita

Zg. / Vg. U-ma Od Vilzonky / Macenskiene, Dalia Raimonda

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CAC Waterley Worththewait / Gisslén, Markus

2. U. / Ex. Ti La Shu Starlight Express / Rauhut, Sabine Katja

3. U. / Ex. Sem Zangbo's Amour De Chanel / Casparson Andersson, Marina

4. U. / Ex. Amox Fantastic Me / Myötyri-ulmanen, Jaana

U. / Ex. Dhoki Apsos Evita Peron / Brunell, Maria

Zg. / Vg.  Wanted Nice Dog's Hailey Lamleh / Møksvold, Hjørdis

Abs. / Afw. Litomada's Excelent Sofie / Syvertsen, Lill

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Falamandus Out To Kick You / Brunell, Maria

2. U. / Ex. Chambanya Is Cutie Pie / Froberg, Janette

3. U. / Ex. Scapegrace Excellent Choice / Andreasson, Anna-karin

4. U. / Ex. Pindaros I Want U Around / Saltbacka, Tiina

Zg. / Vg. Pindaros Heavenly Me / Hinkkanen, Riikka

Top


 

Benelux winner Amsterdam 9/08/2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mw. Lepasaar Siret (Estonia)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Best minor puppy Perfect Sweet Dream Pandas Legacy / Dumcius, Linas

2. VB./VP. Aylari's Beautiful Blue Lamleh / Møksvold, Hjørdis

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Waterley Celtic Prince With Islantic Taf / Hargreaves, Janis

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Mo Shu Varcas / Klement, Daniela

2. U. / Ex. Pinrow Gold Fortune / Albrigtsen, Gunilla

3. U. / Ex. Dhoki Apsos Jackpot Jah-zar / Brunell, Maria

4. U. / Ex. Shadeacre Havin' A Ball / Gisslén, Markus

U. / Ex. Litomada's Hjam-pa / Syvertsen, Lill

U. / Ex. Pet Pursuit Finspiration / Timonen, Jenna

U. / Ex. Rogell's Victory-player / Williksen, Monica

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Ti La Shu Hall Of Fame / Rauhut, Sabine Katja

2. U. / Ex. Ti La Shu Heart Of Magic Sampo / Gierkena, Ingrida

3. U. / Ex. Pet Pursuit Earth Will Shake / Partanen, Mari

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Pindaros Jive Talkin / Rinne, Riitta

2. U. / Ex. Ti La Shu Magic Magia Orientu / Shnaps, Beverley

3. U. / Ex. Ca-Ma-Mo's Jess / Casparson Andersson, Marina

4. U. / Ex. Sumanshu Pole Position / Syvertsen, Lill

Zg. / Vg. Araki Tickle My Tige / Bridges, Andrew

Zg. / Vg. Talisman Tibeta Budda / O'Connor, Elise

Abs. / Afw. Layoli Dazzled By Smoke / Fenton Anita

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC+CACIB+BENELUX Winner + BOB Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

2. U. / Ex. Chambanya U-Tshu Lamleh / Froberg, Janette

3. U. / Ex. Kuai Le Gous Ab Fab Prince Aliste / Jarnesand, Jeanette

4. U. / Ex. Ti La Shu California Dream / Macijauskaite, Lauryna

U. / Ex. Han-nu Tashi Von Lhaschu / Nikoleiski, Sabine

U. / Ex. Pindaros Jammin / Saltbacka, Tiina

U. / Ex. Pindaros Oh Lord It's Hard To Be Humble / Ingman, Emilia

Teven / Bitches

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. VB./VP. Aylari's Beautiful Bitten Lamleh / Møksvold, Hjørdis

 

Puppyklas / Puppie Class

1. VB./VP. Best Puppy Sanchara Passionfruit / Bridges, Andrew

 

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Chambanya Extremely Attractive / Froberg, Janette

2. U. / Ex. Araki Phantasy Yankee Luva / Wilson, Sally

3. U. / Ex. Ti La Shu Regalia Magic Tiger Paw / Rauhut, Sabine Katja

4. U. / Ex. Scapegrace Everglow / Andreasson, Anna-karin

U. / Ex. Araki Kaught’u Again / Rose-Dawson, Chantelle

U. / Ex. Dhoki Apsos Just A Foxy Lady / Brunell, Maria

U. / Ex. Eye Catcher Zippy / Bovendeerd, Huub

U. / Ex. Pet Pursuit Fine-I-Shine / Timonen, Jenna

U. / Ex. Quidditch A Touch Of Sass / Hadlow, Emily

U. / Ex. Rogell's Angeliqa / Lind, Ellen

Zg. / Vg. Routenburn Got It Flaunt It / Low, Wendy

Abs. / Afw. Drumbathie Diamond For Me / Smeall, Rosemary

 

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Ti La Shu Hot New Spice / Collinson, Stephen

2. U. / Ex. Khyibrang Queen Of The Straits / Honey, Jacqueline

3. Zg. / Vg. Aylari's Aditi A-wa Lamleh / Møksvold, Hjørdis

4. Zg. / Vg. Pet Pursuit Emerald Skies / Timonen, Jenna

Zg. / Vg. Queen Anju Bumo Spirit Of Happiness / Hirsch, Martin

 

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Pindaros Perfect Symphony / Sankelo, Petra

2. U. / Ex. Qabala Forbidden Fruit For Routenburn / Low, Wendy

3. U. / Ex. U-ma Od Vilzonky / Macenskiene, Dalia Raimonda

4. U. / Ex. Kyhibrang St Carmens Rose / Honey, Jacqueline

U. / Ex. Young And Beautiful Zippy / Kruithof, Annemieke

Zg. / Vg.  Litomada'S D'Ange / Kise, Nita

Zg. / Vg. Mo-shu Tha-gi / Danninger, Ulrike

Abs. / Afw. Mo Shu Prana / Rose, Beatrix

 

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CAC+CACIB+BENELUX Winner + BOS Waterley Worththewait / Gisslén, Markus

2. U. / Ex. Ti La Shu Starlight Express / Rauhut, Sabine Katja

3. U. / Ex. Dhoki Apsos Evita Peron / Brunell, Maria

4. U. / Ex. Wanted Nice Dog's Hailey Lamleh / Møksvold, Hjørdis

U. / Ex. Amox Fantastic Me / Myötyri-ulmanen, Jaana

U. / Ex. Falamandus Take Me To Tiffany’s / Hakamo, Tanja

U. / Ex. Mo Shu Shambhala / Rose, Beatrix

U. / Ex. Sem Zangbo's Amour De Chanel / Casparson Andersson, Marina

 

Veteraanklas / Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Chambanya Is Cutie Pie / Froberg, Janette

2. U. / Ex. Pindaros Heavenly Me / Hinkkanen, Riikka

3. U. / Ex. Jomo-tara From Heaven's Earth / Van Beethoven, Anne

4. U. / Ex. Pindaros I Want U Around / Saltbacka, Tiina

U. / Ex.  Falamandus Out To Kick You / Brunell, Maria

U. / Ex. Scapegrace Excellent Choice / Andreasson, Anna-karin

Top


 

Meierijshow S'Hertgenbosch Nederland 5 augustus 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Freddy Declercq (B.)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Mo Shu Varcas / D. Klement

2. Zg. / Vg. Q'Karma for Tibettsi From Heaven's Earth / Bets Amanda

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex.CAC+CACIB+BOB+ 3° Best in Groep Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

2. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior + Res.CAC Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

2. U. / Ex. Candu's California Dream / H. Schrijver

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Res. CACIB Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita

Abs. / Afw. Mo Shu Prana / B. Rose

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CACIB Mo Shu Shambhala / B. Rose

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran+CAC+BOS Jomo - Tara From Heaven's Earth / An van Beethoven

Top


 

Brabant Cup Nederland 4 augustus 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mw.Ingrid Hectors(B.)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Mo Shu Varcas / D. Klement

2. U. / Ex. Q'Karma for Tibettsi From Heaven's Earth / Bets Amanda

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex.CAC+CACIB+BOB+ 3° Best in Groep Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

2. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior + CAC + BOS Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita

Abs. / Afw. Mo Shu Prana / B. Rose

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res.CAC+CACIB Mo Shu Shambhala / B. Rose

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Jomo - Tara From Heaven's Earth / An van Beethoven

Top


 

Lommel 2 juni 2018 CAC Show

Keurmeester / Judge: Mr. Johan Wulteputte (B.)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Minor Puppy Rikkert Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Q Incogito Peanut Sky / Vandorpe Nadine

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res. CAC Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex.CAC+BOB+ 3° Best in Groep Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Teven / Bitches

Puppyklas / Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Puppy Cun-Wa-Namba Queen Touch of Gold / Dubois-Thora    Remy & Liesbet

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CAC+BOS Millington's Nala Es Mi Nombre / Dubois-Thora    Remy & Liesbet

Top


 

Wieze 19 mei 2018 CAC Show

Keurmeester / Judge: Mr. Theo Leenen (B.)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Minor Puppy in Show Rainbow Du Comble De Bonheur / Axel & Marleen Goosens - Bleys

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Qillian Sam D'Gaba Skyel Ba / Liebelt  Maika

2. Zg. / Vg. Q Incogito Peanut Sky / Vandorpe Nadine

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CAC Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

2. ZG. / VG. Pitou du Comble de Bonheur / De Groote Silke

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CAC + BOS Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Teven / Bitches

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. Vb. / Vp. Srinagar Danda Hiya Li-Na Miu / Eliane Jungblut

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior + BOB Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Top


 

Bonheiden Jongehonden & Vetranendag Lovanium 28 april 2018

Keurmeester / Judge: Mevr. Liliane De Ridder - Onghena(B.)

Reuen / Dogs

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. Vb. / Vp. 2de Best Minor Puppy in Show Rikkert Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex.Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulste

Afw./ Abs. Qillian Sam D'Gaba Skyel Ba / Liebelt  Maika

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Top


 

Antwerpen 21 april 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Jos Der Cuyper(B.)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Q Incogito Peanut Sky / Vandorpe Nadine

2. Zg. / Vg. Qillian Sam D'Gaba Skyel Ba / Liebelt  Maika

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Layoli 'Dazzled By Smoke / Fenton Anita & Thomas Lauren Clair

2. U. / Ex. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

Openklas / Open class

1. U. / Ex. Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC + BOB Kybo Kickboxer / Bovendeerd, Huub

2. U. / Ex. Ti La Shu Believe in Your Dreams / Van Lisdonck Erica

Teven / Bitches

Puppyklas / Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Puppy Eye Cather Zippy / Bovendeerd, Huub

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

2. U. / Ex. Millington's Nala Es Mi Nombre / Dubois-Thora    Remy & Liesbet

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Amogasidhi Pawprints to Nina / Jochems Jeanine

Openklas / Open class

1. U. / Ex.Young and Beautiful Zippy / Kruithof Annemieke

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC + BOS Talisman Tibeta Beatrix Star / L. Huis

Top


 

Genk 3 maart 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. KROL P. (PL)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best junior + BOB Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

2. U. / Ex. Qillian Sam D'Gaba Skyel Ba / Liebelt  Maika

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. BOS Millington's Nala Es Mi Nombre / Dubois-Thora    Remy & Liesbet

Top


 

Gent 18 februari 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Dirk Spruyt (B.)

Reuen / Dogs

Puppyklas / Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Puppy Q Incogito Peanut Sky / Vandorpe Nadine

2. B / B. Rinchen Bandhu Spirit Of Happiness / Foolen, Jorrit

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Quicksilver Spirit Of Happiness / Van Bommel, Bianca

2. ZG. / VG. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

3. ZG. / VG. Pitou du Comble de Bonheur / De Groote Silke

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CACIB+ Res.CAC Kybo Kickboxer / Bovendeerd, Huub

Afw. / Abs. Ch.Araki the Favourite Won ( Casper )  / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran Cool Jazz Spirit Of Happiness / Van Bommel, Bianca

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior+BOB Ti La Shu Hot New Spice / Collinson, Stephen

2. U. / Ex. Q' Margaux Du Comble De Bonheur / De Bonte-Descamps   Jan & Solange

3. U. / Ex. Holland Got Talant Zippy / Bovendeerd, Huub

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res.CACIB+Res.CAC Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Ti La Shu Walking To Happiness / Van Bommel, Bianca


 

Gent 17 februari 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mevr. Liliane De ridder(B.)

Reuen / Dogs

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res. CACIB+ Res.CAC Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Wanted Nice Dog'S Fuzu Lamleh / De Wit Annick

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran+BOS Drong-Lamleh Of Wamil Ajendrea / Sylvain Cuvillier-lequain

Teven / Bitches

Puppyklas / Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Puppy Q Secret Love Porsche / Vandorpe Nadine

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior+BOB Ti La Shu Hot New Spice / Collinson, Stephen

2. U. / Ex. Nomechan Man-Ja-Lamleh / Sylvain Cuvillier-lequain

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CACIB+CAC Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita

Top


 

Mouscron 28/januari 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. HLEBAROV Antoan (BG)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Pitou du Comble de Bonheur / De Groote Silke

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res. CACIB+ Res.CAC Ti La Shu Hall Of Fame / Rauhut Sabine & Katja

2. U. / Ex. Layoli Dazzled By Smoke / Thomas, Lauren

3. U. / Ex. Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Layoli Hot N'Smokin / Fenton Anita

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran in Show+BOB Drong-Lamleh Of Wamil Ajendrea / Sylvain Cuvillier-lequain

Teven / Bitches

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior Nomechan Man-Ja-Lamleh / Sylvain Cuvillier-lequain

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. CACIB+CAC+BOS Layoli Hot N'Dazzling / Fenton Anita

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. Res. CACIB+ Res.CAC Ti La Shu Broadway Babe / Rauhut Sabine & Katja

Top


 

Schaal der Kempen Weelde 7/januari 2018 CAC-CACIB Show

Keurmeester / Judge: Mr. Lepasaar Marko (Estonia)

Reuen / Dogs

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Best Junior+BOS  Quicksilver Spirit of Happiness / van Bommel Bianca

2. U. / Ex. Percival Du Comble de Bonheur / Kirsten Verhulst

3. U. / Ex. Qillian Sam D'Gaba Skyel Ba / Liebelt  Maika

Tussenklas /  Intermediate class

1. U. / Ex. Res. CACIB+ Res.CAC Phénix Mélanor Lamleh From Heaven'S Earth / Van Beethoven Anne

Openklas / Open class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC Big Bang Theory Erbosedition / Vandorpe Nadine

Veteraanklas  /  Veteran class

1. U. / Ex. Best Veteran+ 3° best veteran in show Cool Jazz Spirit of Happiness / Bianca Van Bommel

Teven / Bitches

Minor Puppyklas / Minor Puppie Class

1. Vb. / Vp. Best Minor Puppy Eye Catcher Zippy

2. Vb. / Vp. Q Secret Love Porsche / Vandorpe Nadine

Jeugdklas / Junior class

1. U. / Ex. Queen Lily of my Dreams D’Gaba Skyel Ba / Marleen De Winter

Openklas / Open class

1. U. / Ex.Res. CACIB+ Res.CAC Miss Moneypenny Zippy / H. Bovendeerd

Kampioensklas / Champion class

1. U. / Ex. CACIB+ CAC+BOB Ti La Shu Walking to Happiness / van Bommel Bianca

Top